Merhaba!

Yılın başlarında yayımladığım “DaVinci Resolve 16 ile Sıfırdan Kurgu ve Renk Düzeltme Öğren” kursuma zamanla eklemeler yapmıştım. Sizden gelen mesajlar doğrultusunda bir LUT paketi hazırladım, kursa ekledim 🙂 Ek videoda nasıl kullanabileceğinize dair birkaç şeyden de bahsettim.

O paketteki lutlarla pexels’ten aldığım örnek birkaç fotoğrafa yaptığım düzenlemeleri şu linkten inceleyebilirsiniz:

www.davinciresolvedersleri.com/lut

Bunları bir çıkış noktası olarak kullanıp yine kendi düzenlemelerinizi yapabilirsiniz. (.cube formatı evrensel olduğu için, Premiere vb. kurgu programında da kullanabilirsiniz tabii:)

2020’nin sonlarına yaklaşıyoruz ve çevremde gördüğüm üzere artık insanlar Adobe ürünlerinden kopuyorlar. Photoshop, Illustrator gibi yazılım alternatifi var mı bilmiyorum fakat video kurgu ve renk düzeltme için kullanacak yazılım arıyorsanız, Adobe’a her ay kira ödemek yerine ücretsiz bir kurgu ve renk yazılımı olan DaVinci Resolve 16’yı denemenizi tavsiye ederim. Temel tüm özellikler (UHD kurgu = 3840 x 2160) bedava versiyonunda mevcut. DCI 4k (4096×2160) çözünürlüğü ve denoiser vb. özellikleri isterseniz de paralı versiyonu bile 1 yıllık Adobe üyeliğinden ucuza geliyor 🙂

DaVinci’ye hızlı şekilde başlamak ve bir şeyleri öğrenmek isterseniz hazırladığım kursa da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here